KONST / Litografier / Färglitografi 7919515
nr 791 9515
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), 116/360, oscarianskt stilleben, signerad, motivets mått: 40x30
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 november 2012
kl 19:48:08
100 kr
500 kr
500 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren